alt

Szkolenia BHP dla Twojej Firmy i pracowników

Mają one charakter obowiązkowy i na jego podstawie pracownik może zostać dopuszczony do pracy. Na tym etapie należy poinformować pracowników o ogólnych przepisach zawartych w Kodeksie pracy z zakresu BHP, ale również o regulaminie obowiązującym w zakładzie naszej pracy. Ma to na celu przygotowanie do bezpiecznego wykonywania obowiązków pracowniczych, a także uprzedzić o zagrodzeniach i czynnikach szkodliwych, które mają wpływ na zdrowie.

Szkolenia BHP to podstawowy punkt na samym początku w każdej pracy. Tylko zespół wykwalifikowanych specjalistów jak eksperci BHP Inka daje tą pewność, że po spotkaniach z profesjonalistami będzie wiadome jak należy stosować się do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wiedzę na ten temat może przekazać między innymi wykwalifikowany zespół specjalistów z zakresu bezpieczeństwa, który możemy państwu zaoferować w firmie BHP Inka.

  • Profesjonalizm
  • Wiedza
  • Bezpieczeństwo
  • e-learning

Nasze Usługi

Szkolenia wstępne

Bez aktualnych badań BHP w pracy pracownik nie ma możliwości startu. Sprawdź nasze oferty, aby zacząć bezpiecznie pracować.

Szkolenia okresowe

Dla tych, którzy pracują lecz ważność badań się kończy firma BHP Inka nie zapomina. Wejdź i poszerz swoja wiedzę z zasad dzięki profesjonalnemu zespołowi ze śląska.

Szkolenia dla twoich potrzeb

Nie zależnie od branży BHP Inka wyszkoli Cię dzięki profesjonalnemu zespołowi ekspertów z rejonów województwa śląskiego.

PPOŻ I e-learning

Ten zakres informacji nie jest dla nas obcy. Dajemy Ci również wiedzę z zakresu PPOŻ i BHP również w internecie, aby było łatwiej i wygodniej dla Ciebie.

Dla kogo szkolenia BHP?

Szkolenie BHP jest wymagane przez Państwo. Dlatego każdy ma obowiązek takie referencje mieć w swoim miejscu pracy. Między innymi wymagane jest to od pracodawcy, aby nie tylko zapewnił bezpieczeństwo i higienę w swojej firmie, ale zapoznał z tymi zasadami wszystkich swoich pracowników.

Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy mają zapewnić pracownikom wiedzę na temat:

Czynników środowiska pracy, powodujących zagrożenia dla bezpieczeństwa i zdrowia pracowników.

Przepisów i zasad bhp niezbędnych do wykonywania pracy w zakładzie pracy i na określonym stanowisku.

Odpowiedzialności za nieprzestrzeganie przepisów bhp.

Wykonywania pracy w sposób bezpieczny dla siebie i innych osób.

Postępowania w razie awarii.

Przestrzegania zasad PPOŻ i pierwszej pomocy.

BHP Inka spełnia te wymagania pod każdym względem i wystarczy jedynie zgłosić się do naszej firmy, która zapewni potrzebne dokumenty i referencje dla każdego właściciela i zwierzchnika.

Kary za brak szkolenia BHP

Sankcje za nieposiadanie takich referencji mogą być bolesne dla twojego przedsiębiorstwa.Brak szkolenia okresowego może zostać przez inspektorów pracy potraktowane jako nieprawidłowość, która zostanie opisana w protokole z kontroli. Wiąże się to ze skierowaniem do podmiotu kontrolowanego środka prawnego jakim jest nakaz, w którego treści inspektor zobowiąże pracodawcę do zapewnienia imiennie wskazanym pracownikom właściwych szkoleń bhp – w określonym, wynikającym treści nakazu terminie. Natomiast dopuszczenie pracownika do pracy bez szkolenia wstępnego może być sankcjonowane nie tylko nakazem przeszkolenia pracownika, ale i mandatem karnym. Inaczej może być traktowany przypadek nieterminowego szkolenia pracowników zatrudnionych przy pracach szczególnie niebezpiecznych.

Przedsiębiorca niedopełniający swoich obowiązków w zakresie przeprowadzania szkoleń BHP musi się liczyć z karami finansowymi. Ich wysokość jest różna i zależna od kilku czynników. Zgodnie z ustawą grzywna może wynieść od 1000 do nawet 30.000 złotych.

Znowelizowane przepisy dały również możliwość surowego karania pracodawcy, który dopuszcza się recydywy. Jeśli przedsiębiorca zostanie przyłapany więcej niż raz, otrzyma dodatkową grzywnę w wysokości 5000 złotych.

Warto również wiedzieć, że jeśli Inspekcja Pracy skieruje sprawę do sądu powszechnego, to przedsiębiorca każdorazowo zostanie ukarany grzywną w wysokości 10.000 złotych, a jeśli jest osobą prawną lub prowadzi jednostkę nieposiadającą osobowości prawnej, nawet 50.000 złotych.

Jeśli natomiast kara jest nakładana wielokrotnie (dochodzi do recydywy i uporczywego uchylania się od obowiązku skierowania pracowników na szkolenia), to każdorazowo grzywna może wynieść 50.000 złotych oraz nawet 200.000 złotych dla osób prawnych i jednostek nieposiadających osobowości prawnej.

Pomijając kwestie finansowe brak szkoleń BHP jest także skrajną nieodpowiedzialnością ze strony przedsiębiorcy.

Profesjonaliści

Nasza kadra składa się z wykwalifikowanych pracowników z zakresu BHP ze wszystkich dziedzin rynku pracy. Wieloletnie doświadczenie instruktorów z terenów województwa śląskiego sprawia, że doskonale znają zagrożenia, jakie panują w regionie naszych przedsiębiorstw.

>

Szkolenia otwarte i zamknięte

Dwa rodzaje szkoleń specjalne dla Ciebie. Dostosujemy się w każdej sprawie, bo jesteśmy profesjonalistami. Wybór należy do Ciebie, jak wolisz, który termin jest bardziej odpowiedni, albo miejsce gdzie chcesz abyśmy przeprowadzili szkolenie, oddajemy w Twoje ręce.

Certyfikaty

Na zakończenie każdego szkolenia każdy uczestnik otrzyma oryginalny certyfikat ukończenia kursu. Daje on możliwość rozpoczęcia pracy i jest on ważny na tyle na ile pozwoli Ci to twoja branża. Zapisz się dziś, aby wykonać krok to przodu w twojej karierze zawodowej.

Zaufanie to podstawa

Z usług BHP Inka skorzystało już wiele przedsiębiorstw.

Cechuje nas prostota i profesjonalizm w prowadzeniu szkoleń z zakresu BHP. Nasi fachowcy podczas kursów są w stanie odpowiedzieć na każde nurtujące Ciebie zagadnienie. Ich wieloletnie doświadczenie między innymi w regionie śląska sprawia, że gdy podejmujesz pracę w wybranej przez siebie branży masz pełną świadomość WYNIKAJĄCA z niebezpieczeństw jakie mogłby Cie spotkać gdyby nie to spotkanie z nimi.

Zobacz sam.

Referencje

BHP Inka dlaczego my?

Naszym celem jest, abyś po każdym z wybranego przez siebie szkolenia wyszedł do gotowy do pracy z wiedzą jak najlepiej uchronić się przed niebezpieczeństwami oraz móc zarabiać w czystej placówce. Oferujemy szkolenia z najlepszymi ekspertami z rejonu śląskiego. Każdy kurs kończymy egzaminem oraz jest potwierdzone zaświadczeniem. Posiadamy w naszej bogatej ofercie między innymi: Szkolenie wstępne. Przeznaczone jest dla wszystkich osób rozpoczynających pracę. Podczas Instruktażu ogólnego pracownik zostaje zapoznany z: Podstawowymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy zawartymi w Kodeksie Pracy, w układach zbiorowych pracy oraz regulaminach pracy; Przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązującymi w danym zakładzie pracy; Zasadami udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Instruktaż ogólny powinien odbyć się przed dopuszczeniem do wykonywanej pracy: Wszystkich nowo zatrudnionych pracowników; Studentów odbywających u pracodawcy praktyki studenckie; szkół zawodowych zatrudnionych w celu praktycznej nauki zawodu. Jak również szkolenia okresowe. Celem szkolenia okresowego jest aktualizacja i ugruntowanie wiadomości, umiejętności pracowników w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, oraz zaznajomienie ich z nowymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi w tym zakresie. Pierwsze szkolenie okresowe powinno być zorganizowane: do 30 dni od zatrudnienia pierwszego pracownika dla pracodawców; do 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy dla osób kierujących pracownikami; do 12 miesięcy od rozpoczęcia pracy dla pozostałych grup pracowniczych (pracownicy administracyjno-biurowi, pracownicy inżynieryjno-techniczni oraz pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych).

logo

Szkolenia BHP

Czekamy na Ciebie. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w miejscu pracy dostosowując naszą ofertę szkoleń do swoich potrzeb.

nowoczesne zaplecze

prostota

doświadczenie

certyfikaty

wiarygodność

oferta dla każdego

bogata kadra

wsparcie

Zapraszamy

Osobiście do naszego biura można się zgłosić w Katowicach, gdzie będzie można zobaczyć nowoczesne sale szkoleniowe oraz okolice, jak również wybrać dla siebie idealną ofertę.

Wszystkie szkolenia organizowane są zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. nr 180 poz. 1860 z późn. zm.). Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują imienne zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Dzięki BHP Inka i naszym ekspertom zdobędziesz potrzebną wiedzę jak również poznasz ich doświadczenia wynikjącę z długiego stażu pracy.

Jest nas wielu

Od początku istnienia BHP Inka do dziś skorzystało już wiele firm i osób fizycznych z bogatej oferty szkoleń. Proponowane przez nas kursy BHP są skonstruowane w sposób pomagający na przyswojenie wiedzy gdyż zawierają ciekawe materiały audiowizualne, dzięki którym przyswajanie informacji jest szybsze i łatwiejsze. Nasze szkolenia pomagają także kształtować bezpieczne i higieniczne warunki pracy, a ponadto uczą pracowników jak powinni postępować w razie wypadku lub sytuacji awaryjnych. Poprawienie umiejętności jednostki zawsze wiążę się z ogólną poprawą bezpieczeństwa na terenie przedsiębiorstwa.Skorzystaj już dzis!

Agnieszka Szaniawska-Szołtysek

INKA BHP CONSULTING GROUP
ul. Leśna 8 | 44-177 | Chudów

Tel: 515 760 315 | 500 408 404

NIP: 644-32-95-285

E-mail: inkabhp@gmail.com

Godziny otwarcia
pon.-sob.: 08:00 - 18:00

Każdy pracownik ma prawo do urlopu!

Każdy pracownik ma prawo do urlopu!

Drogi Pracowniku! Pamiętaj, że zgodnie z przepisami kodeksu pracy - masz prawo do określonych dni urlopu wypoczynkowego, w tym również do urlopu na żądanie.

Zobacz więcej
Wypadek w pracy

Wypadek w pracy

Gdy wykonujemy pracę istnieje ryzyko wystąpienia wypadku lub choroby zawodowej. Dotyczy to każdego zakładu pracy, niezależnie od zajmowanego stanowiska - niestety, każda wykonywana przez nas czynność może często mieć swoje negatywne konsekwencje,

Zobacz więcej
Jak działa e-learning?

Jak działa e-learning?

Inka BHP oferuje szkolenia z zakresu e-learningu. Jak działa taka usługa? Jak skorzystać z naszej oferty nauki zdalnej? Oto kilka podstawowych informacji, które powinieneś wiedzieć o naszych szkoleniach: Czym jest e-learning na INKA BHP ?

Zobacz więcej