alt

Szkolenia PPOŻ dla Twojej Firmy i pracowników

Najważniejszym wymogiem przed dopuszczeniem pracownika do pracy jest przeszkolenie go w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Obowiązek taki nakłada na pracodawcę art. 2373 K.p. W ramach instruktażu ogólnego, odbywanego przez pracowników przed dopuszczeniem do pracy, przewidziany jest również temat dotyczący podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej oraz postępowania w razie pożaru. Tak wynika z ramowego programu instruktażu ogólnego, który został określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2004 r. nr 180, poz. 1860 ze zm.). Co oznacza, że wszyscy pracownicy w ramach przeszkolenia w zakresie bhp uzyskują podstawowe informacje w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej.

  • Profesjonalizm
  • Wiedza
  • Bezpieczeństwo
  • e-learning

Nasze Usługi

Szkolenia wstępne

Bez aktualnych badań BHP w pracy pracownik nie ma możliwości startu. Sprawdź nasze oferty, aby zacząć bezpiecznie pracować.

Szkolenia okresowe

Dla tych, którzy pracują lecz ważność badań się kończy firma BHP Inka nie zapomina. Wejdź i poszerz swoja wiedzę z zasad dzięki profesjonalnemu zespołowi ze śląska.

Szkolenia dla twoich potrzeb

Nie zależnie od branży BHP Inka wyszkoli Cię dzięki profesjonalnemu zespołowi ekspertów z rejonów województwa śląskiego.

PPOŻ I e-learning

Ten zakres informacji nie jest dla nas obcy. Dajemy Ci również wiedzę z zakresu PPOŻ i BHP również w internecie, aby było łatwiej i wygodniej dla Ciebie.

Dla kogo szkolenie PPOŻ?

Dla pracowników, którzy zostali wyznaczeni do działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników. Obowiązek ich wyznaczenia spoczywa na pracodawcy na mocy art. 2091 § 1 pkt 2 K.p. Przy czym, po zmianie Kodeksu pracy w tym zakresie, obowiązującej od 5 sierpnia 2009 r. (Dz. U. z 2009 r. nr 115, poz. 958), przepis ten nie nakazuje już stosowania ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Zatem, pracownik wyznaczony do zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników musi posiadać aktualne szkolenie z zakresu bhp (wstępne bądź okresowe). Przy czym szkolenie tej grupy pracowników powinno uwzględniać rodzaj i poziom występujących w zakładzie zagrożeń, w tym z powodu pożaru (art. 2091 § 3 K.p.). Jeżeli warunek ten jest spełniony, wówczas odrębne szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej nie jest konieczne.

Podsumowując to szkolenie jest wymagane wraz ze szkoleniem BHP. Po za tym każdy pracodawca ma za zadanie taki kurs przeprowadzić. Jest to nie rozłączny element kursu wstępnego do każdego środowiska pracy. Jesteśmy na to przygotowani dlatego mamy w swoich szeregach specjalistów od PPOŻ, którzy już niejednokrotnie stawali w obliczu ciężkich wyzwań.

Co daje szkolenie PPOŻ?

Konkretny zakres materiału szkolenia przeciwpożarowego nie jest ustalony, jednak wiemy, że zagadnienia na tym szkoleniu muszą być dostosowane do stanowiska danego pracownika. Szkolenie PPOŻ w BHP-Inka stanowią część szkolenia podstawowego i są obowiązkowe dla wszystkich nowo-zatrudnionych osób. Nowi pracownicy muszą odbyć to szkolenie w terminie do 6 miesięcy po dniu, w którym zostali zatrudnieni. Specjaliści zalecają także szkolenia okresowe, w tracie których możliwe jest przypomnienie najważniejszych wiadomości oraz przeprowadzenie ćwiczeń praktycznych, które korespondują z wykonywanymi obowiązkami na danym stanowisku. Nie można zapomnieć o tym, że pracodawca również powinien znać zasady PPOŻ i wziąć udział w szkoleniu .

Każdy pracownik czy klient sklepów itp. powinien posiadać przynajmniej podstawową wiedzę w momencie występującego zagrożenia pożarowego tak aby uchronić siebie ale również inne osoby wokół. Często bywa tak że wyjścia ewakuacyjne nie są oznaczone co powoduje większe ryzyko utraty życia.

Warto zapisywać się na takie kursy nie tylko z obowiązku pracodawcy ale również dla własnego bezpieczeństwa ale także innych, więc zacznij już dziś razem z nami.

Profesjonaliści

Nasza kadra składa się z wykwalifikowanych pracowników z zakresu BHP ze wszystkich dziedzin rynku pracy. Wieloletnie doświadczenie instruktorów z terenów województwa śląskiego sprawia, że doskonale znają zagrożenia, jakie panują w regionie naszych przedsiębiorstw.

Szkolenia otwarte i zamkniete

Dwa rodzaje szkoleń specjalne dla Ciebie. Dostosujemy się w każdej sprawie, bo jesteśmy profesjonalistami. Wybór należy do Ciebie, jak wolisz, który termin jest bardziej odpowiedni, albo miejsce gdzie chcesz abyśmy przeprowadzili szkolenie, oddajemy w Twoje ręce.

Certyfikaty

Na zakończenie każdego szkolenia każdy uczestnik otrzyma oryginalny certyfikat ukończenia kursu. Daje on możliwość rozpoczęcia pracy i jest on ważny na tyle na ile pozwoli Ci to twoja branża. Zapisz się dziś, aby wykonać krok to przodu w twojej karierze zawodowej.

Zaufanie to podstawa

W tej temtayce nie ma również zagadnień dla nas obcych. Rejon śląska zwłaszcza okolice kopalń są bardzo narażone na powstanie pożaru. Dla tego w tej dziedzinie oferujemy specjalnie dla Ciebie wahlarz szkoleń, które nauczą Cię zasad podczas zagrożenia jak również samej ewakuacji.

Zobacz naszych partnerów oraz soby które skorzystały z naszego kursu, które dziś są w stanie Ci pomóc.

Referencje

Wiedza o PPOŻ ratuje

Dla kogo kurs ppoż jest ważny i nie można go lekceważyć? Takich sytuacji jest wiele. Pierwsza z nich to taka, w której jesteś właścicielem stacji paliw. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze sprzedażą paliw płynnych, występuje bardzo wysokie ryzyko wystąpienia pożaru.

Wystarczy iskra, aby paliwo przelewane do baku samochodu eksplodowało. Wówczas nie trzeba wiele, aby cały obiekt stanął w płomieniach. Aby nie dochodziło do takich sytuacji, na terenie całej stacji obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów i zapalania ognia. Można to robić wyłącznie w specjalnie wydzielonych strefach, znajdujących się w dużej odległości od dystrybutorów lub miejsc zrzutu paliwa.

Wiele już było wydarzeń z nie przestrzeganiemganiem podstawowych zasad. Z naszymi materiałami i po spotkaniach z fachowcami z rejonu śląskiego dowiesz się jak pomagać innym.

logo

Szkolenia PPOŻ

Wybierz odpowiedni cykl szkoleń, aby móc pomagać innym.

Szkolenia

nowoczesne zaplecze

prostota

doświadczenie

certyfikaty

wiarygodność

oferta dla każdego

bogata kadra

wsparcie

Podstawowe zagadnienia

1.obowiązujące przepisy oraz instrukcje ppoż., 2. zagrożenia pożarowe oraz przyczyna powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów ze szczególnym uwzględnieniem zajmowanego stanowiska pracy, 3. zasady alarmowania straży pożarnej na wypadek pożaru, 4. obsługa podręcznego sprzętu gaśniczego, 5. ogólne zasady postępowania w razie powstania pożaru oraz sposoby jego ograniczania i zwalczania, 6. zasady ewakuacji ludzi i mienia z budynku.

Zabezpiecznia PPOŻ

1. przepusty przeciwpożarowe, 2. zabezpieczenie ppoż konstrukcji stalowych, 3. zabezpieczenie ppoż szachtów oddymiających, 4. konserwacje podręcznego sprzętu gaśniczego, 5. instalacje systemów oddymiania.

Agnieszka Szaniawska-Szołtysek

INKA BHP CONSULTING GROUP
ul. Leśna 8 | 44-177 | Chudów

Tel: 515 760 315 | 500 408 404

NIP: 644-32-95-285

E-mail: inkabhp@gmail.com

Godziny otwarcia
pon.-sob.: 08:00 - 18:00

Każdy pracownik ma prawo do urlopu!

Każdy pracownik ma prawo do urlopu!

Drogi Pracowniku! Pamiętaj, że zgodnie z przepisami kodeksu pracy - masz prawo do określonych dni urlopu wypoczynkowego, w tym również do urlopu na żądanie.

Zobacz więcej
Wypadek w pracy

Wypadek w pracy

Gdy wykonujemy pracę istnieje ryzyko wystąpienia wypadku lub choroby zawodowej. Dotyczy to każdego zakładu pracy, niezależnie od zajmowanego stanowiska - niestety, każda wykonywana przez nas czynność może często mieć swoje negatywne konsekwencje,

Zobacz więcej
Jak działa e-learning?

Jak działa e-learning?

Inka BHP oferuje szkolenia z zakresu e-learningu. Jak działa taka usługa? Jak skorzystać z naszej oferty nauki zdalnej? Oto kilka podstawowych informacji, które powinieneś wiedzieć o naszych szkoleniach: Czym jest e-learning na INKA BHP ?

Zobacz więcej